Eliza Koźmińska-Sikora

P_Eliza_opt2

mgr Eliza Koźmińska-Sikora

Jestem psychologiem i psychoterapeutką, pracuję w nurcie analizy bioenergetycznej. Ukończyłam czteroletnie szkolenie w tym nurcie akredytowane przez International Institute for Bioenergetic Analysis (IIBA) i jestem w procesie certyfikacji na CBT (Certified Bioenergetic Therapist).

Jestem zwolenniczką pracy na poziomie ciała i umysłu.

Włączenie ciała w proces psychoterapii uważam za nieodzowny dla uzyskania głębi odczuć, kontaktu z tą ich częścią, która została wyparta albo jest trudna do zaakceptowania. Wglądy dokonujące się zarówno poprzez umysł, jak i poprzez ciało są bardziej skuteczne, dają bardziej długofalowe efekty, pozwalają na szybsze odczucie zmian w terapii na poziomie psychofizycznym.

Praca z ciałem podnosi jego energię, żywotność, satysfakcję z życia w wielu jego obszarach. Obserwuję to u osób poddających się terapii, to również moje osobiste doświadczenie.

W swojej pracy kładę nacisk na aspekty relacyjne, a więc istotna jest dla mnie jakość kontaktu między mną, a moim klientem. Staram się o zbudowanie atmosfery zaufania i poczucia bezpieczeństwa po to, aby klient mógł eksplorować te obszary swojego funkcjonowania, które są dla niego bolesne i problematyczne. Nasza relacja jest też zwierciadłem, w którym klient może obejrzeć swoje zasoby i trudności w relacji z drugą osobą. To daje możliwość na zmianę starych, niekorzystnych wzorców emocjonalnych na nowe służące budowaniu poczucia szczęścia i spełnienia.

Oprócz analizy bioenergetycznej, wykorzystuję elementy psychoterapii Gestalt, analizy transakcyjnej i Racjonalnej Terapii Zachowania prof. M.C. Maultsby’ego.

Prowadzę terapię indywidualną osób dorosłych oraz terapię par.

Swoją pracę poddaję stałej superwizji indywidualnej i grupowej u superwizorów IIBA.

Jestem w procesie certyfikacji na TRE Providera (Trauma Releasing Exercises).

Jestem autorką ponad 100 opublikowanych artykułów z dziedziny psychologii, psychoterapii oraz zdrowego stylu życia, które znalazły się między innymi w Poradniku Psychologicznym POLITYKI „Ja My Oni”, „Sensie”, Zwierciadle”, „Świecie Zdrowia”, „Świecie Kobiety” i wielu innych.

W ośrodku prowadzę sesje psychoterapii indywidualnej oraz terapię par.

eliza@cialoidialog.pl
509 962 752