Psychoterapia indywidualna

Regularne spotkania z psychoterapeutą, podczas których klient z pomocą, przewodnictwem i towarzyszeniem psychoterapeuty zajmuje się rozwiązywaniem swoich problemów, czy zmianą funkcjonowania w nakreślonych przez siebie obszarach.

Proces ten przypomina podróż, podczas której znaczenie mają zarówno wypowiadane słowa, jak i pojawiające się  emocje oraz odczucia, dolegliwości i zjawiska związane z ciałem.

Ważną częścią tej podróży są proponowane przez psychoterapeutę ćwiczenia i doświadczenia bioenergetyczne, mające na celu integrację ciała i umysłu. Pozwalają na głęboki kontakt z emocjami, dotarcie do źródeł wewnętrznych konfliktów. Pomagają rozpoznać blokady w ciele, które ograniczają zarówno życie ciała, jak i zdolność do radzenia sobie z emocjami.

Psychoterapia bioenergetyczna przywraca naturalny przepływ energii, emocji i czucia w ciele klienta, dzięki czemu pogłębia on swoją żywotność i naturalną ekspresję, co umożliwia mu głębsze i częstsze przeżywanie radości i satysfakcji w życiu codziennym.