TRE - ćwiczenia uwalniające stres i traumę

TRE – Tension Releasing Excersises to kilka prostych ćwiczeń przygotowujących ciało do uruchomienia drżeń mięśniowych i powięziowych (zwanych też wibracjami), które pomagają uwolnić się od skutków stresu i traumy. Drżenia rozluźniają chroniczne napięcia, pozwalają na lepszy przepływ energii, oddechu i pulsacji w ciele. Przywracają ciału psycho-fizyczną homeostazę. Nierzadko towarzyszy im uwalnianie emocji.

Mechanizm drżeń nie jest niczym nowym dla naszego ciała. Pojawia się spontanicznie po traumatycznych wydarzeniach  – na przykład po wypadku drogowym, czy po zabiegach chirurgicznych. Występuje również u kobiet po porodzie. W ten sposób ciało stara się powrócić do wcześniejszej równowagi. Korzysta z niego większość ssaków, także człowiek.

Mechanizm ten możemy stosować także na co dzień dla rozluźnienia ciała  i odreagowania stresu, by jego skutki nie kumulowały się i nie obciążały organizmu. Tego uczymy na zajęciach TRE.

Ćwiczenia są proste do opanowania, mogą z nich korzystać osoby w każdym wieku i o różnej kondycji fizycznej.

TRE wywodzi się z analizy bioenergetycznej Aleksandra Lowena. Jako metoda zostały opracowane przez David’a Bercelli’ego, psychoterapeutę i eksperta w dziedzinie traumy, który rozpowszechnia ją na całym świecie.

Prowadzone są w formie zajęć indywidualnych i grupowych.

Otwarcie grupy: styczeń 2017